ثبت‌نام در سایت نهضت ملی مسکن + برنامه‌های جاری و آینده سازمان ملی زمین و مسکن

ثبت‌نام در سایت نهضت ملی مسکن

پاراگراف های زیر را بخوان و مفصل و با جزییات به صورت یک مقاله خبری مفید و جذاب بازنویسی کن " ثبت‌نام مجدد در سایت نهضت ملی مسکن
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: امکان ثبت‌نام مجدد در سایت پروژه‌های نهضت ملی مسکن همزمان با تامین زمین در استان‌ها و شهر‌ها فراهم خواهد شد. ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت ثبت نام جدید در سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن گفت: سایت همزمان با تامین اراضی برای ثبت نام‌های مجدد باز خواهد شد و امکان ثبت نام وجود دارد. در حال حاضر سامانه برای ثبت نام مجدد بسته است تا ثبت نام‌های قبلی مورد بررسی قرار بگیرد اما طبق تصمیم وزارت راه و شهرسازی قرار بر این است که در استان‌ها و مناطقی که تامین زمین انجام می‌شود، سامانه دوباره برای ثبت نام نهضت ملی مسکن باز شود.آغاز آماده‌سازی ١۵٧٠ پروژه مسکن
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه ١۵٧٠ پروژه برای آماده سازی اراضی شروع شده و از محل مولدسازی دارایی‌ها، تامین منابع برای آماده سازی اراضی انجام شد، گفت: ١٠٠ نقطه برای ساخت مسکن جانمایی شده‌ است. در استان آذربایجان غربی ۵ شهرک و در استان البرز ۴ شهرک مصوب شده و همچنین در تهران ۵ شهرک شناسایی شده که ۴ شهرک مصوب شده‌است.وی ادامه داد: ماهیت مولدسازی درآمد هزینه است و این موضوع در اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن آمده و برای این سازمان موضوع جدیدی نیست. موضوع حجم و میزان آن است، وقتی در گذشته پروژه‌ای تعریف نشده بود نیازی به مولدسازی هم نبود. به همین دلیل میزان مولدسازی در سه سال گذشته افزایش پیدا کرد چراکه پروژه‌ها در حال اجراست و حدود ۶٠ همت شناسایی منابع کردیم که بیش از ٣٠ همت محقق شد در حالی که این عدد در سال ١۴٠٠ حدود ٢ همت بوده‌ است.

  ثبت‌نام مجدد در سایت نهضت ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی، در یک نشست خبری به تشریح وضعیت ثبت‌نام مجدد در سامانه نهضت ملی مسکن پرداخت و اعلام کرد که همزمان با تأمین زمین در استان‌ها و شهرها، امکان ثبت‌نام مجدد در سایت پروژه‌های نهضت ملی مسکن فراهم خواهد شد.

مالکی توضیح داد که در حال حاضر سامانه برای ثبت‌نام جدید بسته است و در مرحله بررسی ثبت‌نام‌های قبلی قرار دارد. او افزود: “به محض تأمین اراضی مورد نیاز در استان‌ها و مناطق مختلف، سایت برای ثبت‌نام دوباره باز خواهد شد و متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.”

این اقدام بخشی از برنامه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش دسترسی مردم به مسکن مناسب است. مالکی تأکید کرد که هدف از این برنامه، کاهش مشکلات مسکن و ارائه فرصت‌های بیشتر به مردم برای دسترسی به مسکن مناسب است.

آغاز آماده‌سازی ۱۵۷۰ پروژه مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین از آغاز آماده‌سازی ۱۵۷۰ پروژه مسکن خبر داد و گفت که تأمین منابع برای آماده‌سازی اراضی از محل مولدسازی دارایی‌ها انجام شده است. او توضیح داد که ۱۰۰ نقطه برای ساخت مسکن جانمایی شده‌اند و در استان آذربایجان غربی ۵ شهرک و در استان البرز ۴ شهرک مصوب شده‌اند. همچنین در تهران ۵ شهرک شناسایی شده که ۴ شهرک از آنها مصوب شده‌اند.

مالکی در ادامه توضیح داد که ماهیت مولدسازی دارایی‌ها به این صورت است که درآمد حاصل از این دارایی‌ها برای تأمین هزینه‌های پروژه‌ها استفاده می‌شود. او افزود: “این موضوع در اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن ذکر شده و برای ما موضوع جدیدی نیست. با افزایش تعداد پروژه‌ها در سه سال گذشته، نیاز به مولدسازی دارایی‌ها نیز افزایش یافته است.”

همچنین بخوانید:  بازیگر یاسمن در گرگ و میش در کنار همسرش + تغییرات خانم بازیگر

به گفته مالکی، در این مدت حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان شناسایی منابع انجام شده که بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان آن محقق شده است. او این رقم را با سال ۱۴۰۰ مقایسه کرد که تنها حدود ۲ هزار میلیارد تومان منابع شناسایی شده بود.

چشم‌انداز آینده

با توجه به برنامه‌های جاری و آینده سازمان ملی زمین و مسکن، به نظر می‌رسد که این سازمان در مسیر تحقق اهداف خود برای تأمین مسکن مناسب برای مردم حرکت می‌کند. بازگشایی مجدد سامانه نهضت ملی مسکن و آغاز پروژه‌های جدید، نشانه‌ای از تعهد دولت به حل مشکلات مسکن و ایجاد فرصت‌های بیشتر برای افراد نیازمند به مسکن است.

در نهایت، اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش رو نشان‌دهنده تلاش‌های جدی دولت برای پاسخگویی به نیازهای مسکن جامعه است و انتظار می‌رود که با اجرای کامل این پروژه‌ها، وضعیت مسکن در کشور بهبود یابد و دسترسی مردم به مسکن مناسب افزایش یابد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 23 خرداد 1403

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله مودز و لینک مستقیم بلا مانع است. تمامی تصاویر از سطح اینترنت جمع‌آوری شده‌اند. برای حذف تصاویر با ایدی تلگرام @siz_dah ارتباط برقرار کنید.